Haber

KAPALIÇARŞI’nda İndirimli Altına İlişkin İşlem

KAPALIÇARŞI’da indirdikleri ziynet eşyalarını takoz, yaldız ve tezyinattan sonra serbest bırakan zanlılar hakkında operasyon düzenlendi. Operasyonda ele geçirilen ve piyasa değeri yaklaşık 80 milyon lira olan ve 50 kilo karatla oynanan altın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih’te ürettikleri altınları Türkiye’nin çeşitli bölgelerine göndererek kuyumculara satmaya çalışan zanlılar hakkında çalışma başlattı. Kaplıçarşı’da 1 aydır takip edilen iş yerinde ekiplerin çalışmasıyla geçersiz altın üretildiği belirlendi. Düşük kalibreli bilezikler, altın zincirler, Reşat altınları, yüzükler gibi takılar üretenler, M.Ö. ve SY belirlendi. Zanlıların, yardımcı zanaatkarlarla birlikte ürettikleri dengesiz takıların takoz, yaldız, patent ve süsleme adı altında son şeklini verdiği, imalatçı-atölyelerin bazen kuryelik yaptıkları, bazen de bozmaya çalıştıkları belirlendi. saha personeli ile onları pazara sürün. Şüphelilerin, eşleri ve diğer aile üyeleri adına taşıt ve taşınmaz mal satın alarak finanse ettikleri parayı saklamaya çalıştıkları belirlendi.

50 KG ALTININ PİYASA MALİYETİ 80 MİLYON TL OLDU

Ekipler, 13 Temmuz Perşembe günü Kapalıçarşı’da düzenledikleri operasyonda 2 zanlıyı gözaltına aldı. Yapılan aramalarda altın ve 50 kiloyla oynanan yaklaşık 80 milyon lira piyasa değeri olan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen iki zanlıya ev hapsi şeklinde adli kontrol hükümleri uygulandı. Operasyonda ele geçirilenler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu